Şuradasınız:  Ana Sayfa  >  Basın merkezi  >  Etkinlikler

Etkinlikler

Berlin'de Hindistan Vize Başvuru Merkezi'nin Açılışı

17 Mayıs 2010
Inauguration of Indian Visa Application Centre in Berlin
Cox & Kings Ltd.'nin bir alt şirketi olan Cox and Kings GMBH, Alman Vatandaşları ve Berlin, Brandenburg, Mecklenburg‐Vorpommern, Sachsen, Sachsen‐Anhalt, Thüringen'de yaşamakta olan diğer ülke vatandaşlarının Berlin'den yapacakları Hindistan Vizesi başvurularını kabul edecek.Hindistan'ın Almanya büyükelçisi Ekselansları Sudhir Vyas'a göre Cox and Kings GMBH, uygun bir şekilde konumlanmış Vize Başvuru Hizmetleri Merkezi aracılığıyla Büyükelçilik adına vize başvurularını kabul edecektir. Bu girişim ile daha uzun çalışma saatleri ve başvuruda bulunanlar için işleri kolaylaştıracak kurye, fotokopi hizmetleri gibi katma değerli hizmetler sunulan profesyonel açık pencere uygulamasının hayata geçirilmesi hedeflenmiştir. Hindistan Büyükelçiliği ayrıca bu yeni düzenleme ile Almanya ile Hindistan arasında turizmde artış olmasını da hedeflemektedir. Cox and Kings GMBH, Büykelçiliğe iletişim merkezi hizmetleri, veri girişi desteği sunacaktır. Vize hizmetleri şu kategoriler altında sunulacaktır: transfer vizesi, turist vizesi, transit vizesi, ticari vize, öğrenci vizesi, konferans vizesi ve tıbbi vize. Bu vizeler altı ay ile bir yıl arasında geçerlilik süresine sahiptir.

Daha fazla ayrıntı için lütfen iletişim kurun:
Thomas C Thottathil
Kurumsal İletişim Başkanı;
Cep Telefonu: 9820191042
thomasct@coxandkings.com

Münih'te Hindistan Vize Başvuru Merkezi'nin Açılışı

17 Mayıs 2010
Inauguration of Indian Visa Application Centre in Munich
Cox & Kings Ltd.'nin bir alt şirketi olan Cox and Kings GMBH, Alman vatandaşları ve Munich, Baden‐Württemberg, Bayern'de yaşamakta olan diğer ülke vatandaşlarının Berlin'den yapacakları Hindistan Vizesi başvurularını kabul edecek. Hindistan'ın Almanya büyükelçisi Ekselansları Sudhir Vyas'a göre Cox and Kings GMBH uygun bir şekilde konumlanmış Vize Başvuru Hizmetleri Merkezi aracılığıyla Büyükelçilik adına vize başvurularını kabul edecektir. Bu girişim ile daha uzun çalışma saatleri ve profesyonel açık pencere uygulamasının hayata geçirilmesi hedeflenmiştir. Hindistan Büyükelçiliği ayrıca bu yeni düzenleme ile Almanya ile Hindistan arasında turizmde artış olmasını da hedeflemektedir. Cox and Kings GMBH, Büykelçiliğe başvuruda bulunanlara ek kolaylık sağlayan kurye, fotokopi merkezi, iletişim merkezi gibi katma değerli hizmetler ve veri girişi desteği sunacaktır. Vize hizmetleri şu kategoriler altında sunulacaktır: transfer vizesi, turist vizesi, transit vizesi, ticari vize, öğrenci vizesi, konferans vizesi ve tıbbi vize. Bu vizeler altı ay ile bir yıl arasında geçerlilik süresine sahiptir.

Daha fazla ayrıntı için lütfen iletişim kurun:
Thomas C Thottathil
Kurumsal İletişim Başkanı;
Cep Telefonu: 9820191042
thomasct@coxandkings.com

Top

Hong Kong'da Hindistan Vize Başvuru Merkezi'nin Açılışı

7 Ocak 2010
Inauguration of Indian Visa Application Centre in Hong Kong
7 Ocak 2010: Cox & Kings Ltd.'nin bir alt şirketi olan Quoprro Global Private Limited, Hong Kong'dan Hindistan'a seyahat etmek isteyen kişiler için vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirme yetkisini kazandı. Şirket, Hong Kong'daki Hindistan Yüksek Kurulu ile yakın işbirliği içinde çalışacak. Hong Kong vatandaşlarının ve Hong Kong'da yaşayan diğer ülke vatandaşlarının Hong Kong'dan gerçekleştirecekleri vize başvuruları kabul edilecektir. Hindistan'ın Hong Kong Başkonsolosu L.D.Ralte'nin söylediklerine göre Quoprro Global Services Pvt Ltd uygun bir şekilde konumlanmış Vize Başvuru Hizmetleri Merkezi aracılığıyla Konsolosluk adına vize başvurularını kabul edecektir. Bu girişim ile daha uzun çalışma saatleri sunmak ve müşterilere profesyonel müşteri hizmetleri sağlamak hedeflenmiştir." Vize hizmetleri, diplomatik vize hariç tüm kategorilerde verilecektir. Yetki hakkında konuşan Şef Operasyon Yetkilisi Quoprro Global şunları ifade etti: "Yüksek Kurul'un bize Hindistan vizesi için başvuran kişilere destek olma fırsatını vermesi nedeniyle mutluluk duyuyoruz. Başvuru sahiplerine yardımcı olarak sürecin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağız.

Yunanistan'da Hindistan Vize Başvuru Merkezi'nin Açılışı

26 Kasım 2009
Inauguration of Indian Visa Application Centre in Greece
26 Kasım 2009: Cox & Kings Ltd.'nin bir alt şirketi olan Quoprro Global Private Limited, Yunan vatandaşları ve Yunanistan'da yaşamakta olan diğer ülke vatandaşlarının Yunanistan'dan yapacakları Hindistan Vizesi başvurularını kabul edecek. Hindistan'ın Yunanistan büyükelçisi Ekselansları Dilip Sinha'ya göre Quoprro Global Hellas uygun bir şekilde konumlanmış Vize Başvuru Hizmetleri Merkezi aracılığıyla Büyükelçilik adına vize başvurularını kabul edecektir. Bu girişim ile daha uzun çalışma saatleri ve başvuruda bulunanların işlerini kolaylaştıracak biçimde kurye, fotokopi hizmetleri gibi katma değerli hizmetler sunulan profesyonel açık pencere uygulamasının hayata geçirilmesi hedeflenmiştir. Hindistan Büyükelçiliği ayrıca bu yeni düzenleme ile Yunanistan ile Hindistan arasında turizmde artış olmasını da hedeflemektedir. Quoprro Global, Büykelçiliğe iletişim merkezi hizmetleri, veri girişi desteği sunacaktır. Vize hizmetleri şu kategoriler altında sunulacaktır: transfer vizesi, turist vizesi, transit vizesi, ticari vize, öğrenci vizesi, konferans vizesi ve tıbbi vize. Bu vizeler altı ay ile bir yıl arasında geçerlilik süresine sahiptir. Başvuru merkezi Atina'da Hindistan Büyükelçiliği'ne çok yakın bir konumda bulunacak ve Yunanistan'ın Atina'dan sonra ikinci büyük şehri olan Selanik gibi bölgelerde de kurye hizmeti ile çalışacaktır.

Singapur'da Hindistan Vize ve Pasaport Hizmet Merkezi'nin Açılışı

5 Şubat 2009
Inauguration of Indian Visa & Passport Service Centre in Singapore
Cox & Kings Ltd'nin bir alt kuruluşu olan Quoprro Global Singapur'daki ilk merkezini resmi olarak 4 Şubat 2009 tarihinde açtı. Şirket Singapur'daki Hindistan Yüksek Komisyonu için vize ve pasaport hizmetleri sunma yetkisini elde etti. Yüksek Kurul tarafından verilen yetkiye göre, Quoprro Global, Singapur vatandaşlarının ve Singapur'da yaşamakta olan diğer tüm ülke vatandaşlarının Hindistan vizesi başvurularını kabul edeceği gibi aynı zamanda Singapur'da yaşamakta olan Hindistan vatandaşlarının pasaport müracaatlarını da kabul edecektir. Bu yeni teşebbüs hakkında konuşan Quoprro Globa COO'su Bharat Jagasia şunları söyledi: "Vize ve pasaport hizmetleri konusunda Hindistan Yüksek Kurulu'nun Quoprro Global'ı seçmesinden mutluluk duyuyoruz. Merkezimize gelenlere güvenli ve etkin bir hizmet sunabilmek için ey iyi uygulamaları hayata geçiriyoruz." Vize hizmetleri şu kategoriler altında sunulacaktır: Turist vizesi, transit vizesi, ticari vize, öğrenci vizesi, konferans vizesi, giriş ve çalışma vizesi. Pasaport hizmetleri, pasaportun düzenlenmesi, pasaportun iptali, eş adının eklenmesi, geçerliliğin uzatılması, diğerlerinin yanında adres/doğum tarihi gibi bilgilerin değiştirilmesini içermektedir.

Top

Basın merkezi